%30
Mavi Orman

Mavi Orman

15.00 TL 10.50 TL

Stokta yok

Joan Baez, i-pod, Mevlana, hesapsız kitapsız yolculuklar, Johnny Walker reklamları, Burger King, kahve falı, pop şarkıları, Tom Robbins, sevgililer, aldatma, ölüm, Orhan Pamuk ve Daihatsu otomobillerle ahenk içinde, birbirine harman yoga asanaları… Bu kitabı çok seveceksiniz. Yazar da çok yakın arkadaşınız olacak.

Teoman, Sanatçı

Derin derin soluk alıp veren, göğüs kafesini genişleten bir anlatım. Bir iksir içiriyor sana ve yaşamak, sahiden yaşamak nedir, onu hissettiriyor.
Özcan Yüksek, Atlas Yayın Yönetmeni

Birazdan çok iyi bir yazarla tanışacak, güzel bir kitap okuyacaksınız. Ne mutlu size…

Şebnem İşigüzel, Yazar

“İnsan hayatının milatları var. Sonrası bir daha öncesi gibi olmaz” diyor Defne Suman. Bu kitap kendinle tanışmanın, uzlaşmanın, aradığı uyumu kendinde bulmaya başlamanın miladı. Olaylar, mekânlar, kişiler ve zaman fırça darbeleriyle çizilirken, ruhun derinlikleri öne çıkıyor. İnsan olmanın güzel huzursuzluğunu içinde duyanların tümüne yazılmış uzun, içten bir mektup.

Oya Baydar, Yazar

Ek Bilgi

Ağırlık publish kg

Yorumlar

 1. :

  Habertürk yazarlarından Damla Çeliktaban'ın bu kitapla ilgili yorumu:

  http://www.haberturk.com/yazarlar/614358-defnenin-ormani

 2. :

  Deniz kenarında otururken, elimde defterim vardı, diğer elimde iki gündür elimden bırakamadığım Mavi Orman. Severek blogunu takip ettiğim, yogaya yıllarını vermiş olan Defne Suman'ın kalbimi 12'den vuran kitabı. Henüz hiçbir dersine katılamadım kendisinin, yakın bir zamanda gerçekleştirmek istiyorum. Geçenlerde televizyonda bir programa konuk olmuştu, orada babasının ona sürekli, "Kızım bitmedi mi bu yoga?" sorusunu sorduğunu anlattı. Birçok şey anlattı tabii, ama ben de daha bir elin beş parmağını tamamlamadığım eğitimlerime rağmen babamdan benzeri sorular duyduğum için şaşırdım. Hatta babam bana kaç yıldır usanmadan sorduğu sorusunu yöneltti bu akşam. "Kızım takip ediyor musun okulu? Kadro falan çıkacak mı?" Babam kadroda, üniversitede kaldı. Beni neden oraya yakıştırıyor ben henüz çözemedim, ama cevap "Bakmadım Baba, ilgilenmiyorum Baba, başka şeyler yapmak istiyorum Baba." Sessizlik. Sükunet. Nokta. Elbette herkesin durumu aynı değil ama belli alanlara yönelen kişiler, benzer durumlar yaşayabiliyor. Sanki sadece ben bu tarz garip sorular, durumlarla karşılaşıyormuşum gibi düşünüyorum içimde. Mavi Orman'ı okumaya başlayınca anladım ki, sadece bu soru değilmiş benzerlikler. Yogayla ilgilenen herkese bu kitabı tavsiye ediyorum. Beni son hız sürüklüyor, deneyimli bir yoga eğitmeninden harika bilgiler, anılar yer alıyor sayfaların içinde. Yazıyla yoganın böylesine ahenkle birleşmesi çok hoşuma gidiyor. Çok 🙂

 3. :

  Bir süredir Cihangir Yoga öğrencisiyim. Seninle hiç tanışmadık ama dün kitabını hiç başından kalkmadan okudum ve bitirdim. İçini böyle cesur bir biçimle herkesle paylaştığın ve birçok konuyu tekrar gözden geçirmemi sağladığın için çok teşekkürler. İyi ki yazıyorsun:)

 4. :

  Bir kitabın her satırından zevk almak… Bazı şeyler tam da ihtiyaç duyduğun anda gelir bulur ya seni, işte ben böyle bir mucize ile karşı karşıyayım bu günlerde :):):) Teşekkür ederiz, sevgiler.

 5. :

  Bir kitap aldım arkasını okuduğumda daha o zamandan kendimden bir şeyler buldum. siz kendinizi, aslında hepimizi anlatmıştınız ve o kadar içine aldı ki beni sayfaları, o kadar büyük dersler alıp uygulamak için hayatımda sabırsızlandım ki bitmesin dedim, hiç bitmesin. adı mavi orman ve ben şua n kendi mavi ormanımı keşfetmeye hazırlanıyorum mükemmel bi roman için teşekkürler.

 6. :

  Tam bir Yaşam Kitabı. İlk sayfayı okudum, durdum, gözlerimi kapattım. İçim dalgalandı coştu ve gözlerimden aktı. Hemen kapağı kapattım. Kendi hakikatini olduğu gibi yaşayanlar, insanlara kendi gölgelerine ve onun kaynağı ışığa ulaşmalarında, kendiliğinden rehber olurlar. Yani kendi doğasını olduğu gibi ifade ederek. Biraz sonra zevkle okuyacağınız kitabın, size kendinizle karşılaşmanızda ilham ve rehber olacağını biliyorum. Bana oldu ve olmaya devam ediyor. Hani bazen olur ya, eliniz bir filme, bir kitaba, bir eğitime…uzanır ve o anda biliverirsininz; şu an hayatınızda çok önemli, değerli bir şeyler oluyor ve kıymetli, kendine doğru bir adım atmak üzeresin…Birazdan bambaşka bir dünya seni içine alıp, seni kendi içine sürükleyecektir. Heyecanlanırsın, sabırsızlanırsın, kıpır kıpırsındır. Hemen bitmesin bu tatlı varış süreci hakikate istersin ve biraz tutarsın içinde coşkuyu. İşte öyleyim ilk sayfadan beri. Bir kapatıp, bir içime dönüp, bir uzaklara bir yakına bakıp akıp gidiyorum yazarın günlüklerinde kendi günlüklerime. Yalnız değilim hissi yaşıyorum. Kendimi merak ediyorum, eğleniyorum, duygulanıyorum, gülüyorum, hüzünleniyorum, ilham alıyorum…Yaşıyorum okurken. iyi ki yaşanmış ve yazılmış ve basılmış tüm bunlar. Ne mutlu bana ben de bu yaşama dokunabildim kendi içimde kendimce. Bade

 7. :

  Dün gece soluk almadan okuyup bitirdim kitabını. İçimden geçen ilk ve tek cümle “yarın olsun bir daha başlayacağım” oldu. Yazar ve okuyucu mesafesinin yok olduğu, yürekten yaşatan, hayata dair derin içgörüler kazandıran, ne kadar sürükleyici ve ne kadar tastamam bir kitap. Kitap değil aslında. Yazardan bize çok hoş bir hediye. Yüreğin, kalemin, tutkun, zamanın, bilgin, her şey için teşekkürler. Başucu kitabım olacak!!

 8. :

  Dün başladığım 'Mavi Orman'ı şu dakika itibarıyla bir solukta okuyup bitirmiş bulunmaktayım. Eminim pek çok yakın dostundan işittin – daha da işiteceksin -, nice okur mektupları alacaksın, onlar da benzer şeyler söyleyecekler; onca kitap okudum şu kısacık ömrümde, onca yazara hayran oldum, okuduklarımın etkisiyle sarhoş gezdim günlerce, böyle sahici, böyle samimi ve derimin altına işleyenini görmedim. Epeydir bloglarını takip ediyor, iyi bir yazar olduğunu biliyorum. Fakat yazdıkların bu şekilde bir araya gelince ve bir solukta okununca böyle bir tesiri olacağını hiç düşünmemiştim üzerimde. Eline, emeğine, yüreğine sağlık. Çalkalandım, silkelendim, altına saklandığım kalın kalın örtüleri görmeye, arkasında gizlendiğim dizi dizi bahaneleri fark etmeye başladım. Sadece bunun için bile teşekkür ederim. İyi ki varsın, iyi ki bu kitabı yazmışsın. Varlığın hakiki bir ışık görebilene. Ne yöne gidersen git yolun açık olsun.

Yorum Yap