domates-patates-limon-ve-daha-pek-coklarini-secerken-nelere-dikkat-etmeli

Domates, Patates, Limon ve Daha Pek Çoklarını Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Köy salçası adı altında satılan bir şey görürseniz satıcısına şu soruları sorun: "Salça köyde hazırlanmış, iyi güzel de hangi domatesten hazırlandı? İçine başka neler girdi?"

Ofis Ergonomisi

Dr. Ömer Önder ile ofis ergonomisi.
ogrendiklerimizi-nasil-kalici-hale-getirebiliriz

Öğrendiklerimizi Nasıl Kalıcı Hale Getirebiliriz?

Neyi öğrenirsek öğrenelim öğrendiklerimizi belirli evrelerden geçerek kalıcı hale getirebiliriz. Öğrendiğimiz şey ister yabancı bir dil, ister araba kullanmak, ister bisiklete binmek, ister yüzmek olsun, dört evreden geçerek bizde kalıcı hale gelir.

Geleceği Hatırlamak

Nil Gün ile Kuraldışı Sohbetler
mucizevi-bitki-kenevir-2

Mucizevi Bitki Kenevir II

Yirminci yüzyıla kadar kenevir Amerika’da en çok üretilen üründü. 1916 yılında, ABD hükümeti 1940 yılına kadar tüm kâğıdın kenevirden elde edileceğini, böylece ağaç kesimine son verileceğini öngörüyordu.

Başarılı Çocuğun İksiri

Çocukların başarıyı yakalamak için yarış atı gibi koşmaları ve mutsuz olmaları kader değil!Bu kitapta yer alan bilgi ve egzersizlerden yararlanarak hem mutlu hem de başarılı bir nesil yetiştirebiliriz.
kendinize-iyi-bakin

Kendinize İyi Bakın…

Kötü postür, yani kötü duruş, alt bilinçte ciddi bir düşme tehdidi olarak algılanır. Bu tehdit her anlamda bizi tedirgin eder ancak biz bu sürekli tedirginlik, huzursuzluk halini de ''mizaç'', ''yapı'' olarak tanımlarız.
mucizevi-bitki-kenevir

Mucizevi Bitki Kenevir

Kenevir, insanlık tarihinin en eski bitkisel hammadde kaynaklarından biridir. Bitkiler âleminde cinsiyetler görünüş olarak ayırt edilemez. Ayırt edilebilmesi için DNA’larına bakmak gerekir. Kenevir dişisi ve erkeği fiziksel olarak ayırt edilebilen tek bitkidir.
hayaller-hayatlar

Hayaller, Hayatlar

Hayallerin gerçeğe dönüştüğü her hikâye heyecanlandırıyor beni. Anlamlı hayatları, yol ayrımlarını, yeniden başlamak için bitirişleri, doğuşları seviyorum. Kendi hikâyesinin yazarı olmuş her ismi ve gerçekleşen düşlerini paylaşmak istiyorum. Oluşumlarla ilgili zaman algısı aklımızın bir oyunu, asıl olan o hayalin hayat bulması.

Girişimcilikte Sistem ve Küçük Şeyler Niçin Önemlidir?

Girişimcilik Okulu adlı kitabın yazarı E. Aysan Doğaner, girişimcilik hakkındaki sorularınızı yanıtlıyor.

Yaşadığımız Toplumda Sağlıklı Bireylerin Yetişmesi Mümkün mü?

Konusu doyumlu ilişkiler olan bu Salı Toplantısı etkinliğine konuşmacı olarak katılan Nil Gün ve Saim Koç, deneyimlerini ve görüşlerini katılımcılarla paylaşıyor.
NLP ve Hayat

NLP ve Hayat

Tarih boyunca dinsel ve fikirsel çatışmalarda ne kadar çok insan yandaşları tarafından öldürüldü. Fikirdaşlık insanları birbirine yaklaştırmıyor. İnsanları birbirine yaklaştıran şey duygudaşlık.

Ustalar: Bekir Küçükay 1

Ömer Önder'in bu bölümdeki konuğu Bekir Küçükay.
her_sey_su-ile_basladi

Her Şey Su ile Başladı

Helen daha 19 aylıkken geçirdiği bir rahatsızlık sonucu hem görmez hem de duymaz olmuş… Hayat hikâyesini anlattığı bu kitabı da Alexander Graham Bell’e adamış.

Çocuk Gelişiminde Televizyon ve İnternetten Nasıl Yararlanabiliriz?

Günümüzde televizyon dizilerinin, internet oyunlarının çoğu bu kanalı kullanarak çocuklarımızın zihinsel süreçlerini ne yazık ki baltalamakta, onları haz odaklı, hedefi olmayan bencil, kişisel menfaati için her şeyi yapabilecek ve etik değerleri olmayan bireylere çevirmektedir.

Duygusal Zekâ Olmadan Başarılı Olabilir miyiz?

Nil Gün ve Saim Koç Sorun Ne programında sorularınızı cevaplıyor.