%50
iletisimde_ustalasmak

İletişimde Ustalaşmak

10.00 TL 5.00 TL

Yazar: Saim Koç
Yayınevi: Kuraldışı
Sayfa: 128
ISBN: 975-275-015-X

Kategoriler:

Başkaları size, üzülmenize ya da kırılmanıza neden olacak şekilde davranıyor mu?
Uyarmanıza rağmen sık sık hoşlanmadığınız davranışlara muhatap oluyor musunuz?
Emin olun, bunu onlara öğrettiğiniz için size böyle davranıyorlar.
Bu sözlerim size pek inandırıcı gelmeyebilir; başkalarının densiz davranışlarından kendinizi sorumlu tutmak pek hoşunuza gitmeyebilir.
Böyle düşündüğünüz sürece kendinizi sık sık çaresiz ve kızgın hissedersiniz.
Mutlu başladığınız bir gün size zehir olabilir.
Bu hayatı karşılıklı etkileşim içinde yaşıyoruz. Farkında olmadan öğrettiğimiz davranışlarla karşılaşıyoruz. Bunları nasıl öğrettiğimizi bilince çıkarabilir, farklı şeyler (bizim istediğimiz şeyler) öğretebilir, hayatımızın kontrolünü elimize alabiliriz. Ya da bu sözleri ciddiye almaz tepkisel yaşamaya devam ederiz. Seçim sizin. Şu anda sadece basit bir fikir değil, bir hayat seçtiğinizin farkında olun.

Bu kitap Kosova’da ( Arnavutça) yayınlandı.

Ek Bilgi

Ağırlık publish kg

Yorumlar

 1. :

  Bu kitabı çok büyük bir zevkle tadı damağımda kalarak bir çırpıda okudum. Bu yüzden tekrar tekrar okumayı düşünüyorum, eminim ki her okuyuşumda yeni kazanımlarım olacak. "İletişimde Ustalaşmak" o kadar anlaşılır, akıcı, yalın ve nokta atışları yapan bir kitap ki, bir "iletişim ustası"nın kaleminden çıktığı çok belli. Herkese mutlaka okumasını tavsiye ediyorum.

 2. :

  iletişim çağımızın anahtar kelimesi bence.. ve bu konudaki sorumluluğumuzu bildiğimizde hayatı kolaylıkla yaşayabiliyoruz. mutlaka okuyun..

 3. :

  tek kelime ile harika bir kitap.ilişkilerde çuvallayan,bir yerlede terslik olduğunu hisseden ama anlam veremeyen, yüzde yüz sorumluluk almayı ögreten…herkesin basucunda olması gereken bir kitap…

 4. :

  hem kitabı okudum, hem de workshopuna katıldım.
  anladım ki, benim bu güne kadar İletişim diye bildiğim, aslında İletişim değilmiş 🙂
  İletişim çağında yaşıyoruz, ama gerçek İletişim nedir bilmiyoruz.
  hangi iletişim şeklini kullanırsanız kullanın, neticeyi belirleyen sadece kullanıcı, yani ‘İnsan’, yani bizler…
  öğrendiklerimi hayatıma uygulamaya başladım ve aynen söylendiği gibi olumlu tepkiler aldım.
  ve tabiki uygulamaya devam edeceğim…. 🙂

  7’den 70’şe herkese tavsiye ediyorum.

 5. :

  bu kitabı kimler okusun?
  1) iletişim hakkında yepyeni bilgiler öğrenmeye hazır olanlar.
  2) iletişim hakkında yepyeni farkındalıklar edinmek isteyenler.
  3) kendini saimle karşılıklı sohbet ediyormuş gibi hissetmek isteyenler.
  4) saimin iletişimle ilgili olarak kendi hayatından verdiği örnekleri merak edenler. (nil ne zaman saimi dinlemekten vazgeçiyormuş, bilmek ister misiniz? 🙂 )
  5) “kuraldışından çıkan her şeyi okurum” gibi bir genellemeyle hareket edenler.

 6. :

  BAŞKALARININ BİZİ NASIL GÖRDÜĞÜNÜ KENDİ GÖZLERİMİZLE GÖRMEMİZ GEREKTİĞİNİ HEPİMİZ BİLİYORUZ VE İNSANLARLA İLETİŞİMİMİZİ OLUMLU YÖNDE SEYRETMESİ İÇİN GEREKLİ OLDUĞUNU DA BİLİYORUZ.AMA BUNUN SADECE YETERLİ OLMADIĞINI BU KİTABI OKUDUKTAN SONRA ANLADIM.ŞİMDİ ARTIK KENDİME İNSAN İLİŞKİLERİNDE DAHA FAZLA GÜVENİYORUM VE İLETİŞİMİM İNSANLARLA DAHA İYİ VE DOYUMLU.TEŞEKKÜRLER SAİM KOÇ.

 7. :

  İletişimi- reklamcılığı meslek olarak yıllarca başarıyla yapmış, birisi olarak, iletişimde bilmediğim ne kadar çok şey olduğu gerçeği ile yüzleşmek benim için çok şaşırtıcıydı.

  Bu kitap ve paralelinde katılma şansını kendime verdiğim İLETİŞİM WORKSHOP’ undan sonra artık hayatımdan ŞİKAYETLENMELERİ, MAZERETLERİ önemli oranda çıkarttım. Tam mazeret , şikayet belirtecekken kendimi yakalıyor ve “hey, hayatının sorumlusu sensin, bu olaya tepkisel yaklaşan, etkisel olamayan da sensin” diyebiliyorum.

  Sadece bu kadarcık bir bakış açısı değişikliği bile hayatımda büyük oranda huzur, dinginlik ve bolluk yaratabiliyor. İnanın bu gerçek ve iletişimde ustalaşmak, hepimizin başarabileceği bir şey.

  İletişimde ustalaşmak, sağlıklı ve mutlu ilişkiler kurabilmek, gücünüzü özünüzden alabilmek, egonuzu sadec bir postacı olarak kullanabilmek için okuyun bu kitabı.

  Son derece doğal, içten, sade ve bir o kadar da gerçek öğretileri alın, özümseyin ve güle güle kullanın.

  Sevgili Saim, harikasın. Teşekkürler

 8. :

  Şirketimin verdiği ve gönderdiği sayısını hatırlamadığım iletişim seminerlerine katıldım. Bu kitaptan yararlandığım bilgiler, hepsinden daha fazla. Çok öz, çok gerçek. Sarsıldım. Kendi hatalarımı gördüm. Bu kitap, bir eğitim kitabı. Şirketime ve arkadaşlarıma önereceğim. Bana da bir arkadaşım önermişti. Saim Koç, tam bir yaşam koçu. Şirkettimize eğitim vermesini önereceğim.
  Gerçekten de başkalarının bize nasıl davranacağını biz öğretiyoruz. Artık bunu biliyorum.

 9. :

  İletişimde ne kadar eksikliklerimizin olduğunu, nerelerde yetersiz kaldığımızı çok açık bir şekilde gösterdi bu kitap. Ne kadar çok egomuzu tatmin etmek için ‘ilişkilerde çok iyiyim’ yalanlarına sığınsak ta çoğumuz değiliz( bazılarımız gerçekten öyle) bu kitap size bunu gösteriyor ve tabi nasıl daha iyi iletişim kurabileceğimizide.

 10. :

  Bu kitap, iletişimimi geliştirmek için okuduğum onca kitabın yapamadığını yapttı üstelik hiç kendimi zorlamadan. Artık bana nasıl davranacaklarına ben karar veriyorum. Bundan güzel ne olabilir ki? bu sayede kimsenin beni üzecek bir davranışta bulunmasına izin vermiyorum. Kisacası bu kitabı okuduktan sonra insanlarla iletişimimdeki tüm ipleri elime aldım. Bu müthiş bir keyif.

Yorum Yap