%30
NLP

NLP – Zihninizi Kullanma Kılavuzu

17.00 TL 11.90 TL

Yazar: Nil Gün
Yayınevi: Kuraldışı
Sayfa: 223

Kategoriler:

NLP denilen büyülü yöntemi öğrenmeniz ve uygulamanız yaşamınızı şans ve tesadüflere bırakmak yerine, kendi istediğiniz biçimde yaratmanız anlamına gelir.

NLP hem bilinci hem bilinçaltını etkin bir duyarlıkla kullanmaya yönelik, zihinsel sürecin işleyişini yeniden yapılandırma tekniğidir.

NLP ile çok hızlı sonuç alabilirsiniz; aylar yıllar süren bir süreci, (örneğin bir fobiden kurtulmayı) birkaç saat, hatta birkaç dakikaya bile indirebilirsiniz.

NLP ile:
Sizi engelleyen fobilerinizi yenebilirsiniz.
Size zarar veren alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz.
Kendinizi motive etme tekniklerini öğrenebilirsiniz.
NLP’nin özünü kavradığınızda onu yaşamınızın her alanında kullanabilirsiniz. Çünkü başarının ve mutluluğun spesifik bir düşünce paterni ve yapısı vardır. Bu ise herkes tarafından öğrenilebilir.
Zihninizi sizin için çalıştırmayı öğrenin. Zihin-beden sisteminizin kontrolünu elinize alın.

Bu kitap Kosova’da (Arnavutça) yayınlandı.

Ek Bilgi

Ağırlık publish kg

Yorumlar

 1. :

  ÖZGE NEBİOĞLU
  ——————————————————————————–

  Gerçekten anlaşılır ve etkili bir kitap. Tekniklerin uygulanması ile ilgili daha detaylı açıklamalar olabilirdi. Örneğin çok kaynaklı çapalama…

  25 Haziran 2010, Cuma – 06:50

  ——————————————————————————-

  Nil hanımın kaleme aldığı değerli eserlerinden biri de bu kitap.İlk çıktığı zaman almıştım ama ikinci kez okuyarak içindeki bilgileri tekrar tekrar kazanıyorum.Ayrıca Nil hanım ve Saim beyin eserlerinin hepsini aldım sayılır ve tekrar tekrar okuyorum.Hepsi çok değerli ve az bulunur bilgi depoları.Buna mukabil sitedeki yabancı yazarların kitaplarını da almıştım.Fakat onların bazıları umduğum gibi çıkmadı.Nedeni ise Amerikan kültürü özelliklerini ihtiva etmeleri .O ülkenin kültürüne hitap ediyor diye düşünüyorum.Ama onlardan da faydalanmadım desem yalan olur..Ama nedense kitaplarla kendimi bağdaşık hissedemedim dudak kıvırdım.Bizi en iyi anlayan yine bizden birisidir.O yüzden Nil hanımdan,Saim beyden ve diğer Türk yazarlardan daha çok eserler bekliyorum.Yazılacak olan bu eserlerin daha daha faydalı olup bana daha çok hitap edeceği düşüncesindeyim.Herkese çok teşekkürler ve Kuraldışı ailesine minnettarım.Hayatım daha daha anlamlı… Başarılar..

  21 Aralık 2009, Pazartesi – 12:37 ORHAN YILDIZ

  —————————————————————————–

 2. :

  Merve Aka
  ——————————————————————————–

  Önce NLP CD siyle tanıştım sonra daha detaylı bilgi alacağımı düşünerek kitaba yöneldim. Yanılmamışım muhteşem bir kitap. Günlük hayatınızda her ne konuda olursa olsun ”işlerim yolunda gitmiyor” diyor ve ”neden?” sorusunu kendinize soruyorsanız mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Başkasını, koşulları suçlamaya bayılan bizler malesef sorunu kendimizde aramayı akıl edemiyoruz. Sadece sonuca bakıyoruz. Halbuki sorunu bulabilmemiz için bulunduğumuz noktaya geliş sürecimizi gözden geçirmemiz gerekiyor. Nil Gün’ün anlatımda kullandığı dil her zamanki gibi akıcı ve anlaşılır. İlk bölüm iş ve günlük hayatta insanları anladığımı zannederken aslında anlayıştan ne kadar uzak olduğumu gösterdi bana. İkinci bölüm hangi temsil kanalını ağırlıklı kullandığımı anlamama yardımcı oldu. Sonraki bölüm olan meta modelde yargılarımla, zannetmelerimle ne kadar yanlış davranışlarda bulunduğumu fark etmemi sağladı. Okuduğum her bölümde yıllardır yaptığım yanlışları yakaladım, doğrularını öğrendim. Dış referanslara farkında olmadan ne kadar bağımlı olduğumu şaşırarak fark ettim.:)Sinirimi bozan korna sesinden bile çaplama yöntemiyle rahatsız olmayacağım ihtimali yüzümü güldürdü. Nil’in Çekim Yasası kitabını da okudum, bütün motivasyon CD lerini dinledim hala da dinliyorum. Geleceği Hatırlamak kitabını da dün aldım okunacaklar arasında sırasını bekliyor. Sadece bu kitap için değil Nil Gün’ün okuduğum, dinlediğim tüm eserleri için söyleyebileceğim bir şey var ki o da uzun zaman önce unuttuğumuz insani yanımızı hatırlamaya, kendimizi tanımaya yönelik çalışmalar yaptığıdır. İyi ki de yapıyor. Zihnin işleyişine ve zihin programlaya olan merakım beni kendisinin eserleriyle tanıştırdı. Kısa sürede konusundaki hakimiyetini ve farkını anladım. Etrafta kişisel gelişim uzamnı ünvanı ile dolaşan, televizyonlara çıkıp demeçler veren ama malesef yalan yanlış bilgiler aktaran çok insan var. Kendinize yatırım yapmak, insanlarla daha sağlıklı ilişkiler kurmak istiyorsanız Nil Gün’den vazgeçmeyin derim. Eşi Saim Bey’in İletişimde Ustalaşmak kitabına başladım, keyifle okuyorum, kendisini de tebrik etmek istiyorum buradan. Bitirmeden NLP’ye tekrar dönecek olursam; bir iki cümleyle kitabın size verebileceklerini anlatmam çok zor ancak her konudan sorunlarınıza çözüm bulabileceğinize, en önemlisi de yaptığınız hataları görme ve kabullenmede size yardımcı olacağına garanti verebilirim .Tabii gelişime yürekten açıksanız…Kitabın sayfalarını aralarken egonuzu kapı dışında bırakmaya hazır olun. Unutmayın ki yazar sizi suçlamaya değil yardımcı olmaya çalışıyor. Gelişim yolunda yolunuzun açık olması dileğiyle. Sevgiyle kalın.

  24 Kasım 2010, Çarşamba – 11:50

 3. :

  derya avcı
  ——————————————————————————–

  harikasın harikasın nill hayatıma kitaplarınlarınla girdigin için
  çok yalın ve anlaşılır bir dille anlatmışşın
  herkese öneririm
  yaptıgınız yanlışları bir bir görüyorsunuz ve degişime başlıyorsunuz kendi adıma başladım bile seviyorum seni nill

  09 Temmuz 2009, Perşembe – 07:35

 4. :

  AYSE YARAYAN
  ——————————————————————————–

  size nasıl tesekür edecegimi bilemiyorum .hayatımda okudugum ve etkılendıgim tek yazarsınız oumayı cok seviyorım ama benı etkıleyen yazar cok nadırdır .

  sizin kıtaplarınıdakı ruh muhtesem sankı karsımda benımle konusuyormusunuz gibi sayenızde kalibrasyon yetenegımı farkına vardım cok isime yarıyor.

  yazılarınıız sadece yazmak icin yazmamşsınız cok sey veriyorsunuz .butun kıtaplarınızı okudum ve arkadaslarımada aldırdım onlar da okudular ve kıtabım bıttı ne okuyayım dıye bana soruyorlar hep onlar da cok begenerek okuyorlar

  02 Mayıs 2009, Cumartesi – 05:59

 5. :

  özhan baki
  ——————————————————————————–

  En önemli nokta kitabın oldukça yalın bir dille yazılmış olması.

  Piyasada teknik ifadelerle kapalı anlatımlarla yazılmış bir çok NLP kitabı herkesin bildiği gibi mevcut.

  Zaten genel bir araştırma yaptığınızda NLP ile ilgili tavsiye edilen kitaplarda birinci sırayı sevgili Nil Gün alıyor..

  22 Nisan 2009, Çarşamba – 04:

 6. :

  songül öztürkcan
  ——————————————————————————–

  bayıldığım kitaplardan biri… iki kez okudum. sıradan nlp kitaplarından farklı. direk yaşamın kendisine uyarlanabilir, insana geniş bir bakışaçısı kazandırıyor… eline sağlık nil..

  28 Kasım 2008, Cuma – 11:46

 7. :

  onur sargın
  ——————————————————————————–

  NLP’ye karşı bugüne kadar hep ilgisizdim. Sanki buz gibi tekniklerin bir araya getirilmiş haliydi, ruhsuzdu. Gerçi onun hakkında çok az şey okumuştum ama yargıma saplanmıştım işte. Başka teknikleri araştırıyor, okuyor, öğreniyor ve uyguluyordum ama NLP ile ilgili kitapları elime alıp incelemiyordum bile.

  Neyse günlerden bir gün -3 gün önce- çok başka bir sebepten dolayı bir NLP kitabı almam gerekti. Ve tercihim diğer kitaplarından akıcılığının tadını çok iyi bildiğim Nil Gün’den yana oldu.

  Kitabı şıp diye bitiriverdim.

  Daha olsa da okusam. Sırada Nil’in satış ve pazarlama ile ilgili olan NLP kitabı var. Nil’in anlattığı vaka öyküleri harika. Kötürüm olan kadının iyileşme hikayesini okuduktan sonra bakalım neler düşünecek ve hissedeceksiniz?

  Ya da erken boşalma sorunu olan adamın “iyi” niyetini okuduğunuzda… Çok merak ediyorum.

  Terimlere boğulma gibi bir durum söz konusu değil kitapta. Hatta çoğu zaman okuduğunuz kitabın bir NLP kitabı olduğunu bile unutuyorsunuz.

  Bu kitap bende NLP ile ilgili merak uyandırdı, NLP’ye olan önyargımı eritti.

  Teşekkürler Nil, damıtılmış ve sadeleştirilmiş bilgileri bize ulaştırdığın için.

  17 Eylül 2008, Çarşamba – 09:36

 8. :

  dilek taşçılar
  ——————————————————————————–

  bu kitap, aslında birden fazla kitabın içeriğine sahip sanki… müthiş bir zenginlik içeriyor… bu hem NLP’nin zenginliğinden kaynaklanıyor hem de yazarın uslubundan… NLP bilmek/uygulamak ayrı bir şey, öğretmek ise ayrı bir şey…teknik bir uygulama konusunu, okuyucuyu sıkmadan, aksine okuyucuyu sürükleyerek aktarabilmek, her yazarın işi değildir.kitap, başlı başına bir bestseller kalitesinde…kitabı okuyan herkesin NLP workshop’una da katılmasını mutlaka tavsiye ederim. bir de orada kazanacağınız zenginlikleri görün 🙂

  04 Haziran 2008, Çarşamba

 9. :

  mehmet çağlayan
  ——————————————————————————–

  TEŞEKKÜRLER EDİYORUM VE SEVGİLERİMİ SUNUYORUM NİL HANIMA .İÇİNDE HEP MUTSUZLUK VE TARİFİNİ EDEMEDİĞİ FAKAT BUNUNLA YAŞAYAN HERKESİN ALIP OKUMASINI ISRARLA TAVSİYE EDERİM.ZİHNİMİZİ KEŞFETMENİN YOLU BU KİTAPTAN GEÇİYOR.

  01 Şubat 2008, Cuma – 02:40

 10. :

  TEVFİK FİKRET DOKUCU
  ——————————————————————————–

  NLP ve diğer ürünler hakkında fayda gördüğümü söylemek isterim. Bu ürünlerin bazılarını satın aldım. Ruhsallık kokan bu yapıtların faydasını göreceksiniz. Bilinç ve bilinç altınızın özellikle nasıl çalıştığını görünce hayrete düşeceksiniz. Nil Gün’ün yapıtları gerçekten bir değere sahip, çok emek vermiş, hem kendisi için hem bizler için. Biyografisini de okudum. Kendisinin; uzun yıllar kişisel ve ruhsal gelişimine yatırım yapmış. Meyvesini diğer insan kardeşleri ile ruh kardeşleri ile paylaşıyor. Burada yapılan satın almaların ve ödenen paraların yani emeğimiz sonucunda kazandığımızın karşılığını fazlası ile bize ödüyor. Sizlere ebedi yolculuğunuz için paradan daha önemli bir zenginlik sunuyor. Ruhsal gelişim ve yakıt sağlıyor. Değişmek isteyipte bir türlü değişemeyen ve bütün bunlar neden başıma geliyor diyorsanız. Sebeplerini ortadan kaldırmak ve kendi kişisel değişiminizi yaratmak isterseniz, deneyin ve görün derim. Sizi tebrik, ve takdir etmemek elde değil Nil Gün Hanım diğer bağımlılıklar ile ilgili çalışmanızı bekliyoruz.

  15 Nisan 2007, Pazar – 04:43

Yorum Yap