%50
Sünnet

Sünnet! Sünnetle İlgili Yalanlar ve Gerçekler

18.00 TL 9.00 TL

Yazar: Nil Gün
Yayınevi: Kuraldışı
Sayfa: 272
ISBN: 975-275-027-2

Kategoriler:

SÜNNET SADECE DOĞAYA DEĞİL TIP ETİĞİNE DE AYKIRIDIR

Sevgili okurum,
Binlerce yıllık sessizliğin içinden taze nefesiyle çığlık çığlığa doğan bu kitabın sizi çok şaşırtacağını biliyorum. Ama “bilgi borçlandırır” yasasını da biliyorum; toplumumuzu bu denli derinden ilgilendiren bir konuya el atışımın sebebi de bu işte. Bir zamanlar sahip olmadığım ama şimdi bana “Ah keşke daha önce bilseydim!” dedirten, uzun araştırmalar sonucunda kazandığım yeni bilgilerimin sorumluluğunu üstleniyor ve borcumu ödüyorum.

Bu kitapta, sünnet savunucusu tıp uzmanlarının, din adamlarının sünnet konusunda bize (ve aslında kendilerine) neden yalan söylediklerini göreceksiniz; asıl büyük hatanın, doğanın ya da Tanrı’nın “hatasını” düzeltmeye kalkışmak olduğunu kanıtlayan bilimsel araştırma sonuçlarını öğrenecek ve kendinizi bir dönüm noktasında bulacaksınız.

Bu kez, seçim sizin demeyeceğim; çünkü seçim oğullarımızın! (Tabii ki karar verecek yaşa geldiklerinde.) Yetişkinler olarak bizim seçimimiz, gelenekleri, sağlıkla ilgili yalanları ve cehaleti sorgulama ve değiştirme cesaretini gösterip gösteremeyeceğimize karar vermektir.

Gerçek üç basamakta ortaya çıkar: Önce yok varsayılır, sonra şiddetle karşı gelinir, nihayet kendini kabul ettirir.

Gerçekleri görün! Sağduyunuzu dinleyin! Çocuklarınız için neyin “en iyi” olduğunu yüreğinizde hissedin! Gelenekleri sorgulamak ve gerçeğin peşinden gitmek, bizim gelecek nesle olan borcumuzdur!

Ek Bilgi

Ağırlık publish kg

Yorumlar

 1. :

  ilgi çekmeye mi çalışıyorsun? eğer öyleyse başarmış gibisin. erkeklerin hepsi sünetten memnun. biz bayanlara ney. gelenin keyfini çıkaralım yeter.

 2. :

  Bende sizin bir misyoner olduğunuzu düşünüyorum. Bu kitabı yazmanızdaki amaç nedir. Müslümanların kafasını karıştırmak mı?. Asıl çağdışı olan sizsiniz. Bırakın insanların kafalarını karıştırmayı. Alnınız hiç secdeye deydimi?. Hiç Kuran ı okuyup anlama zahmetinde bulundunuzmu?. Bu arada sizin gibi düşünen size destek olan ÇAĞDAŞ VE AYDIN INSANLARADA bu soruları soruyorum. Sizi Allah a havale ediyorum. İnşaalah doğru yolu bulursunuz (Geç olmadan. Yani sınavınız bitmeden! ).

 3. :

  nlp ile ilgili kitap ve diğer kasetlerinizi okuma/dinlemeye fırsatım oldu. Bana olan katkılarınıza teşekkür ederim. varolanı yorumlamakta herkesin kendi penceresini kullandığını sizden öğrendim. Ben müslümanım. Bizim dinimizde peygambere uymaya sünnet denir. Ben hergün dünyayı ve dini yeniden yorumlarken siz tüm bunlara getirdiğiniz yorumun kesin doğru olduğuna emin misiniz? Kendinizle birlikte etkilediğiniz insanların yaşamlarına kaderlerine karmalarına getirdiğiniz yükün farkındamısınız?Keşke daha gerekli bir konuda çalışma yapsaydınız. Selam’ün Aleyküm.

 4. :

  Sevgili Nil tesekkür ederim demekle baslıyorum. Ben aynı zamanda ne kadar bilinçli bir oglum oldugu içinde şükrediyorum. Bir aksam bana söyle dedi ‘Anne herkes sünnet olabilir ama ben olmak istemiyorum’. Bu ilk anda korkunun getirdiği bir tepki olarak algılanır ama öyle değildi 6 yasındaki bir çocuk tüm içtenliğiyle bunu sorguluyordu. İnanılmaz bir zamanlama ertesi gün kitapçıda sünnet isimli kitap karsıma çıktı. Şöyle sayfaları hızlıca çevirdim yazılanları görünce hafif bir şok yaşadım diyebilirim. Elimden bıraktım okuduklarım inanılmazdı o an kafamı karıştırmamak ilk aklımdan geçen duyguydu. Akşam eşimle paylaştım ve ertesi gün kitabı gidip aldım.

  Bu gün düşünüyorumda;
  İyiki tüm planlamamıza rağmen bir şeyler ters gitmiş doğum sonrası sünnet yaptırmmamışız, iyiki sorgulama kabiliyetine sahip bir oğlumuz var, iyiki böyle bir kitap yazmışsınız. Çok tesekkürler

 5. :

  henüz kitabınızı okumadım fakat eminim çok doğru ve okuyanları ikna edecek şeylerdir yazdıklarınız. ben zaten sünnete ve daha birçok şeyin yanlış olduğunu düşünüyorum.sevgili nil gün bana hep arkadaşsınız arkadaşlığınız için teşekkürler. sizi seviyorum. sizinle tanışmak çok isterdim

 6. :

  Sevgili Nil Hanım,

  SÜNNET kitabınızdan dolayı size çok teşekkür ederim. Çevreme devamlı kitabınızdan bahsediyorum ve hatta alıp hediye ediyorum. Erkekler(!) bende bir sorun yok diyorlar, bayanlar ise dinimizde var diyorlar. Yeni doğum yapmış olan bir arkadaşım babasına da sormak gerekiyor diyor. Kendi çocuğuna zarar vermek gelenek ve din adına… çoğu kişi espri konusu yapıyor, gülüyorlar…Toplum olarak hep gülmüşüzdür ağlanacak halimize. Genel olarak insanların bu konuya çok ilgisiz kaldıklarını gözlemliyorum. Neden dünyaya bu kadar dar çerçevelerden bakıyorlar, neden insanlar kendilerini geliştirmek istemiyorlar anlamıyorum. Tabiki değişimin hemen olmasını beklemek doğru değil ama eğitimli dediğimiz kişiler tarafından da aynı tepkiyi almak oldukca üzücü. Ben çevremi bu konuda uyarmaya devam edeceğim.

  Sevgiler,

 7. :

  sayın yazar,

  her şeyden önce bu kitabı yazdığınız,bu cesareti gösterdiğiniz için sizi tebrik ederim.sayenizde ,umarım değil binler,milyonlar aydınlanmış olacak.ben de çoğu okur gibi etrafımdakileri aydınlatmayı görev bildim kitabınızı okuduğumdan beri.internette ulaştığım sitelerden edindiğim bilgiler doğrultusunda tam 2 aydır düzenli bir restorasyon yapıyorum ve ilk sonuçları belli olmaya başladı bile.sabırlı ve kararlıyım,doğanın verdiğine ulaşacağım en sonunda.tabii ki biraz zaman alacak ama olsun,en fazla iki yıl.tekrar teşekkürler!

  not:restorasyon ile ilgili bilgi isteyenlere yardım etmek isterim.e-mail adresim eguler86@gmail.com

 8. :

  SÜNNET

  Tüm kavga,
  Bir deri parçası
  Üzerine.
  Bir işe yaramasa,
  Yaradan ,
  Yaratır mıydı?
  Bir işe yaramasa,
  Evrim, yok etmez miydi?

  23 / 08 / 2001

  Sayın Nil GÜN,

  Gördüğünüz gibi, aynı konuda siz kitap (koskocaman), bense şiir (ufacık) yazmışız.
  Kitabınızı ancak (şu anda, 05 / 09 / 2005 günü 156. sayfadayım) şimdi okuyabiliyorum. Ha-ziran ayında Akçay’da (Balıkesir – Edremit) gördüğüm kitabınızı 1 ay önce alabildim. Elimdeki diğer okuduklarım nedeniyle, şiirimin (sanırım) 4. yıldönümünde eserinizi okumaya başladım. İşim ve spor çalışmalarım nedeniyle okuma eylemim çok ağır gidiyor. Yoksa çok daha önce okumayı bitirebilirdim. Türk erkeklerinin erken boşalma nedeninin sünnet olduğunu ben de düşünüyordum, siz de aynı şeyi söylüyorsunuz. Artık kanıt olarak sizin satırlarınızı gösteriyorum.
  İçinde bulunduğum şu anda anladım ki; biz erkekleri ‘eksiltmişler’! Nasıl mı? Gerek ağırlık, gerek uzunluk, gerek verebileceğimiz, gerek alabileceğimiz zevkler anlamında.
  Ömür boyu mutluluklar.

 9. :

  Sevgili Nil Gun, Öncelikle benim hayatımda çok özel bir insan olduğunuzu belirtmek isterim. Bir arkadaşım bana sizin “Mutluluk” ve “NLP” kitabını hediye ettiğinde ben mutsuz değilim ki okuyayim
  ve ayrıca ben çok güçlüyüm deyip kitapları da kütüphaneye kaldırmıştım. Ta ki, çok kötü bir dönem geçirene kadar… kitaplarıma bakarken elime mutluluk kitabınızı aldım ve şöyle bir bakmaya başladım. Bu kitabı bitirince farklı hissedeceğimi belirtiyordunuz. Halen pek inanmıyordum, bu kadar güçlü ben bu kadar mutsuz ve depresyondayken bu kısa kitap mı beni mutlu edecekti… Yine kitabınızda bazı insanlar mutsuz olduklarının bile farkında değiller diyordunuz ve ben onlardan biriymişim. NLP kitabınızdan sonra artık
  çok daha iyi hissetmeye başlamıştım. Ofisdeki işler iyi gitmiyordu fakat ben neşeliydim ve arkadaşlarım bana aşıkmısın diye soruyorlardı.
  Herşeye olumlu bakmaya başlamıştım. Gerçektende çok kotu bir dönem yaşadim ve bunları aşmamda siz bana kitaplarınızla çok yardımcı oldunuz.

  Teşekkür ediyorum…herşey için

  Sunnet ile ilgili kitabınız ise bir harika. Kesinlikle destekliyorum fakat insanlar yani basın neden bu kadar sessiz kalıyor anlamıyorum. Cevreme bu konuda konustugunda erkekler(!) benim bir sorunum yok diyorlar, bayanlar ise olur mu dinimizde var diyorlar. Bende din size kendinizi camdan aşağıya at öldür dese yapacakmısınız diyorum. Ve, bu kişiler üniversite mezunu yurtdışında okumuş yabancı dilleri olan insanlar. Dinler konusunda hep sorularım olmuştur zaten, neden kadınlar hep bastırılmıştır, ikinci sınıf olarak görülmüşlerdir. Kadınlar regl döneminden sessizce bahsederler sanki utanılacak birşey. İnsanların bu kadar dar çerçeveden düşünmeleri beni çıldırtıyor.

  Bir ay önce bir arkadaşım doğum yaptı ve bir oğlu oldu. Arkadaşımın bugün doğum günü ve ben sizin “SUNNET” kitabından alıp hediye edeceğim.

  Umarım başarılı oluruz ve bir başlangıç olur.

  Sizi tanıdığıma çok seviniyorum

 10. :

  Eger oglum olursa sunnet ettireyim mi ettirmeyim mi diye dusunurken ikiz oglum oldu.Zaten sunnet konusunda olumsuz dusuncelere sahiptim, ilk cag insanlarinin adetlerinin kutsal diye din ktaplarinda yer almasini dogru bulmuyordum. Kitabi tesaduf gordum,boyle bir konuda yazilmis olmasi ilgimi cekti,okudum. Size tesekur ederim artik kafamdaki az kalmis kuskularida yok ettiniz. Size katildigimi bildirmek isterim, ogullarim, nasil dogduysa oyle kalacak,basarinizin devamini diler saygilar sunarim…

Yorum Yap