CD’LERİN GENEL İÇERİĞİ

CD’LERİN GENEL İÇERİĞİ
CD’ lerin her iki yüzünde de başlangıçta bir giriş müziği duyulur, ardından CD nin  nasıl dinlenmesi gerektiğini anlatan bir açıklama gelir. Bir dakika sonra müzik kesilir ve Nil Gün’ün sesi duyulur; bu arada fonda, fiziksel ve zihinsel olarak tamamen gevşemeyi sağlayan birtakım ses efektleri vardır.
Bu özel ses efektleri 60 bpm’de (dakikada 60 dörtlük nota) kaydedilmiştir ve beynin her iki yarıküresinin senkronize çalışmasını sağlayarak dinleyen kişinin algılarının öğrenmeye açık hale gelmesine yardım eder.

HİPNOMEDİTASYON
Hipnomeditasyon serisinde yavaşça tekrarlanan olumlamalar (afirmasyon cümleleri) bulunur. Gevşetici etkisi öylesine olağanüstü hipnotiktir ki, dinleyicinin olumlama cümlelerini tamamen özümsemesini sağlar.
Algıların tam anlamıyla açık olduğu bu gevşeme anında ayrıca belirli sayıda hipnoz sonrası olumlu telkin verilir; böylece amaçlanan hedefe (sigarayı bırakmak, sağlıklı zayıflamak vs) ulaşmak kolaylaşır.

Bazı kayıtlarda “pembe gürültü” diye tabir edilen dalga sesine benzer doğal sesler kullanılmıştır. Pembe gürültünün yaydığı alçak frekans (6 ila 10 hertz arası) beyin dalgalarıyla senkronize olur ve kişiyi zihinsel olarak gevşeterek yaratıcılığını artırır.
Dinleyici CD’nin bitiminde, telkin ve müziğin kombinasyonuyla yavaşça tam uyanık bir bilinç düzeyine çekildiğini hissedecektir; ayrıca etkiyi artırmak için kullanılan bir dizi olumlu subliminal mesaj da alır.

ZİHİN PROGRAMLAMASI
Zihin Programlaması serisinde bilince dönük pozitif mesajlar verilir.
Düşüncelerimizde neyi sıkça tekrar edersek hayatımızda onu yaratırız ve genellikle de kelimelerin ne denli güçlü olduğunu ya bilmeyiz ya da önemsemeyiz. Sıklıkla tekrarlanan olumlama (afirmasyon) cümlelerinin insan yaşamında olağanüstü değişimler yarattığı kesin bir gerçektir.

Zihin Programlaması CD’lerinde amaç, kişinin geçmişiyle, bugünüyle ve geleceğiyle ilgili çocukluğundan bu yana zihninde yaratmış olduğu olumsuz düşünceleri olumlu imgelere dönüştürmesine yardım etmektir.

MOTİVASYON
Motivasyon serisi, kişinin ideallerini gerçekleştirme gücüne ve cesaretine sahip olmasını amaçlar.
Bu CD’leri düzenli olarak dinlediğinizde günlük yaşamda karşılaştığınız irili ufaklı sorunların kolaylıkla üstesinden geldiğinizi görürsünüz; karşınıza çıkacak olası engellerde karamsarlığa kapılmadan, amacınız, idealiniz doğrultusunda yaşamınızı düzenleyebildiğinizi fark edersiniz ve giderek enerjiyle dolduğunuzu hissedersiniz.
Motivasyon CD’lerini yatakta uzanırken, egzersiz yaparken, araba kullanırken, ev işlerini yaparken, kısacası her zaman dinleyebilirsiniz. Her dinleyişinizde yeni farkındalıklar kazanacaksınız.

ÇOCUK EĞİTİMİ
Çocuk Eğitimi serisinden çıkan Pozitif Ebeveyn
Olmak ve Çocuğunuzun Özgüvenini Geliştirin
CD’leri sağlıklı bir nesil yetiştirmek için anne babalara yol göstermeyi amaçlamaktadır.

CD’LERDEN NASIL YARARLANACAKSINIZ?
CD’ler herkeste farklı derecede etki yaratır. Dinlediğiniz  CD’nin etkisini ne kadar zamanda hissedeceğiniz konusunda kesin bir süre verilemez; ancak birkaç dinleyişten sonra kendinizde olumlu değişiklikler hissetmeye başlayacağınızdan emin olabilirsiniz. Kimilerinde olumlu değişiklikler son derece ani ve çarpıcı bir biçimde ortaya çıkabilir; siz de bu tür ani değişiklikler ve farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Kimilerinin ilerleme kaydetmesi birkaç dinleyişten sonra mümkün olur. Kimileri de zamana yayılan ve aşama aşama ilerleyen bir değişimi tecrübe edecektir. Değişimin hızı, değişime GERÇEKTEN ne kadar hazır olduğunuza bağlıdır. Yeterince hazır değilseniz, zihniniz önce değişime hazırlık yapar.

Hipnomeditasyon  CD’lerinin her birini ne sıklıkla dinlemeniz gerektiği dinlemeye başlamadan önce size söylenmektedir. Hipnotik telkinleri özümsemenin anahtarı sürekliliktir. Telkinleri ne kadar çok dinlerseniz bilinçaltınız mesajı o kadar çabuk kavrayacaktır. Ardından siz de günlük yaşamınızda bu olumlu telkinlere otomatik olarak karşılık verdiğinizi fark edeceksiniz. Hipnomeditasyon serisinin (B) bölümlerini arabada, işyerinizde, evinizde fon müziği olarak dinlediğinizde stresiniz ortadan kalkar, dingin ve pozitif bir ruh haline girmeniz kolaylaşır.

Motivasyon serisini istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz. Pek çok kişi, Motivasyon ve Zihin Programlaması serisini arabasında dinleyerek yolda geçen zamanını kendisini geliştirmek için değerlendiriyor. Her gün farklı başlıkları dinlediğinizde, ilk dinlediğiniz başlığa yeniden sıra geldiğinde aradan epey zaman geçeceği için CD’nizi yeniden taze bir kulakla dinleyecek ve daha önce fark etmediğiniz yeni mesajları duyuyor olacaksınız. Bir süre sonra bu olumlu ve sağlıklı mesajlar sizin doğal düşünce yapınız haline gelecektir. Örneğin, bir iş görüşmesine ya da önemli bir randevuya gitmeden önce motivasyon serisinden duruma uygun bir başlığı dinlemek size güven ve yaratıcı enerji verecek, pozitif ruh haline girmenizi sağlayacaktır.

AYNI ANDA BİRDEN FAZLA /CD DİNLEMEK  

Alışkanlık değiştirmeye yönelik CD’lerinizden optimal yarar sağlamak için sürece alışana kadar, zihninizi sadece bir konuya odaklamanız daha yararlıdır. Örneğin; Sağlıklı Zayıflamak ve Kilo Almadan Sigarayı Bırakmak kasetlerini/CD’lerini 21 günlük sürenin ilk iki haftasında aynı günde dinlememenizi öneririz. Zamandan tasarruf etmek ve sonuca çabucak ulaşmak için aynı anda birkaç alışkanlığı birden değiştirmeye kalkan insanların çoğunun amaçlarının hiçbirini gerçekleştirmeden yarıda bıraktıklarını hatırlayın.

İdeal olan, başlangıçta CD’nizi her gün dinlemeniz ve hedefinize ulaşana veya sorununuzu çözene kadar da dinlemeyi sürdürmenizdir. Hatta artık ihtiyacınızın kalmadığı noktada da dinlemeyi sürdürebilirsiniz. Örneğin, Sağlıklı Beslenin, İncelin, Metabolizmanızı Canlandırın CD’sini ve Sağlıklı Zayıflamak  CD’sini arzu ettiğiniz kiloya geldiğinizde bile iki haftada bir dinlemeyi sürdürürseniz kilonuzu korumanız kolaylaşır.

Birbiriyle ilişkili bazı CD leri ardı ardına dinlemeniz daha iyi sonuç verecektir. Örneğin; Sağlığınız İçin İçinizdeki İyileştirici Gücü Harekete Geçirin ve Progresif Derin Rahatlama gibi sağlık kazanmaya yönelik hipnomeditasyon CD’lerini aynı gün dinlemek iyileşme sürecinin daha da hızlanmasını sağlayacaktır.

Hipnomeditasyon serisinden herhangi bir  CD’yi, Motivasyon ve Zihin Programlaması serisiyle birlikte dinlemenizin hiçbir mahsuru olmadığı gibi size yararı bile olacaktır. Size motivasyon, enerji ve güç verecektir. Örneğin, Özgüveninizi Geliştirin  CD’sini Olumlu Düşüncenin Gücü, Mutluluk İçinizde Başlar, Mutluluk Bir Seçimdir gibi  CD’lerle birlikte dinlerseniz etkisi daha da güçlü olacaktır. Motivasyon  CD’lerinin tümü birbirini destekleyici niteliktedir.

Özetle; Sağlıklı Zayıflamak ve Kilo Almadan Sigarayı Bırakmak birlikteliği dışında (ilk iki haftadan sonra bunlar da dahil) tüm diğer başlıkları arka arkaya rahatlıkla dinleyebilirsiniz.

21 GÜN KURALI

Sadece irade kullanarak alışkanlık değiştirme çabaları ancak kısa bir süre işe yarar. Sonra eski alışkanlıklara geri dönülür; çünkü bilinç ile bilinçaltı çatıştığında kazanan daima bilinçaltıdır. Örneğin, siz bilinçli olarak sigarayı bırakmak isteyebilirsiniz ama bilinçaltınızda sigarayla ilgili olumlu bir kayıt olduğu sürece iradenizi kullanarak sigarayı bir süre bıraksanız bile bir müddet sonra yine başlarsınız. Bilinçli zihin dakikada dokuz düşünceyi bilinçli olarak algılayabilir; ama bilinçaltı bir dakikada 2.3 milyon bilgi parçacığını prosesten geçirir.
Olumlu ve olumsuz alışkanlıkların, yaşam deneyimlerinin, inançların belleği bilinçaltındadır.

Bir alışkanlığı ondan kurtulmaya çalışarak değiştiremezsiniz. Ama yeni bir alışkanlık yaratabilirsiniz. Kötü alışkanlıkları yok etmek, yeni bir şeyi öğrenmekten daha zordur. Yeni bir alışkanlığı yerleştirmek için 21 gün boyunca hiç ara vermeden tekrar gerekir. Çünkü yeni alışkanlığın zihinde ve hücresel bellekte kalıcı olarak yerleşmesi 21 gün sürer. Alışkanlıklar tekrarlana tekrarlana kazanılır. Yeni alışkanlığın da zihinde kalıcı sinir ağı “otoyolu” yaratması 21 gün tekrar edilerek oluşur. Zihniniz ve kaslarınız tekrar edilen bir şeyi otomatiğe bağlar. Dişinizi fırçalamak, yürümek ya da ayakkabınızı bağlamak için düşünmüyorsunuz değil mi?

Kişinin bu  CD’lerle arzu ettiği hedefe ulaşması için ne kadar zamana ihtiyacı olduğu doğal olarak kendisine bağlıdır; ancak özellikle size yeni alışkanlıklar kazandıracak hipnomeditasyon CD lerinin  en az 21 gün boyunca, günde iki kez (sabah-akşam) dinlenmesi şarttır.
Bireysel gelişim yolculuğunuzda bilinçaltınıza belirli bir olgunlaşma süresi tanımanız gerekir; bunu kuluçka dönemi olarak düşünün. Unutmamanız gereken, bu 21 günlük kuluçka dönemini hiç sekteye uğratmadan tamamlamanız gerektiğidir.

UYARI:CD’nizi bir günde 21 kez dinleyerek bilinçaltınızı programlayamazsınız. Dilediğiniz sonuca ulaşmak istiyorsanız, özellikle sağlığınızı yeniden kazanmaya yönelik hipnomeditasyon CD lerini EN AZ 21 GÜN BOYUNCA, SABAH VE AKŞAM OLMAK ÜZERE GÜNDE İKİ KEZ DİNLEMENİZ GEREKİR.

SUBLİMİNAL MESAJ NEDİR?

Mesajın eleştirel “bilinçli” zihnin filtresine takılmadan doğrudan bilinçaltı tarafından algılanmasıdır.

Alışkanlıklarımızın ve inançlarımızın kayıtlı olduğu bilinçaltı zihnimiz, davranışlarımızı, seçimlerimizi ve “kaderimizi” etkiler. Subliminal mesaj yüzde yüz güvenlidir. İnsana zarar verebilecek her türlü mesaj otomatik olarak bilinçaltı tarafından reddedilir. Çünkü her canlının bilinç katmanlarının doğası önce o varlığı korumaya yönelik olarak programlanmıştır.

Sizin “gerçek” doğrularınızla çelişen mesajlar bilinçaltınız tarafından kabul görmez. Ama inançlarımızın çoğu bizim “gerçek” doğrularımız değildir. Örneğin; siz kilo vermek istiyorsanız ve bilinçaltınız sizi bir nedenle koruduğunu sandığı için “iyi niyetle” bunu engelliyorsa, subliminal mesajlar bilinçaltı programınızı bilinçli isteğinizle uyumlu hale getirir. Bilinçaltı ve bilinç uyumu daima istenilen sonucu yaratır.

DİNLERKEN UYKUYA DALIYORSANIZ

Hatırlanması gereken önemli bir nokta da dinlediğiniz  CD’de size rehberlik edildiğidir; sürecin bütün kontrolünün daima kendi elinizde olduğunu unutmayın. Dinlemeyi kesip kalkma ihtiyacı duyduğunuz anda yapmanız gereken tek şey sadece gözlerinizi açmaktır.

Bazı kişiler, özellikle hipnomeditasyon CD lerini dinlerken uyuyakalabilirler; bunun hiçbir sakıncası yoktur. Bilinçaltı uyku halindeyken yani teta ve delta frekanslarına geçtiğinde de bütün olumlu telkinleri özümsemeye devam eder. Özellikle subliminal mesajlar bilinçli algılamanın ötesinde algılanmak üzere hazırlanmıştır.

CD’lerinizi dinleyip, telefonla, faksla ya da e-posta yazarak deneyiminizi bizimle paylaşmaktan lütfen çekinmeyin; yorumlarınız, görüşleriniz, önerileriniz ve kazanımlarınız bizim için çok değerli.

Dünyamız değiştikçe dünya değişecektir.